Az értékhatárokon belül mozgók 80%-a később újra csatlakozott valamilyen fogyókúrás programhoz, szemben a határozott célkitűzéssel rendelkezők 54%-ával.
A Jedi-elmetrükk lényege: „Azzal, hogy meghatározol egy minimumot és egy maximumot – ahelyett, hogy csak úgy ráböknél egyetlen konkrét számra –, két viszonyítási ponton belül mozoghatsz: így egyszerre érzed a kihívást és azt, hogy nem lehetetlenre vállalkozol. Ez pedig növeli a motivációt” – mondja Dr. Maura Scott, a Florida State University adjunktusa. Mivel a kézzelfoghatóbb teljesítmény növeli a sikerélményt, nagyobb a valószínűsége, hogy szükség esetén újból hajlandó leszel nekifutni a fogyókúrának. (A kutatás eredménye egyébként más típusú célkitűzések esetében is érvényes, így például a tízezer méteres futásra, vagy más sportteljesítményekre.)
A legjobb eredmény érdekében így tűzd ki a célt: a „teljesíthető” érték megállapításához idézd fel, hogy a múltban hány kilót tudtál leadni egy nekifutással; a „maximum” érték meghatározásához gondold át, hogy mennyit tudnál még ledobni, ha teljes erőbedobással dolgoznál. Így meglesz a kellő késztetésed a magasabb érték eléréséhez, miközben a „védőháló” (a könnyebben teljesíthető minimum cél) megakadályozza, hogy kudarcot vallj. A hosszú távú fogyókúra egyik titka ugyanis a kellő önbizalom.
from Men's Health Magyarország http://ift.tt/1LfOFa0
via IFTTT
0 Komentar untuk "Mennyit fogynál?"